Email: janwe7@seznam.cz

Krajská soutěž v řešení taktických úloh 2017

Úvod » Šachy » Zajímavá témata o šachu v souvislosti s tréninkem šachu » Krajská soutěž v řešení taktických úloh 2017

Vážení účastníci soutěže,

na těchto stránkách naleznete vše, co se soutěže týká. Jak se do soutěže přihlásit, soutěžní podmínky a  zejména všechny testy, které máte v průběhu 4 měsíců vyřešit. Prosím nezapomeňte, že každý měsíc máte poslat jen ty testy, které jsou pro daný měsíc určené. Zde je přehledná tabulka:

Test číslo

Měsíc

Odeslat

31-34

Leden

Do 10.2.

35-38

Únor

Do 10.3.

39-42

Březen

Do 10.4.

43-46

Duben

Do 10.5.

 

Po termínu odevzdání budou na stránce zveřejněny průběžné výsledky a řešení testů. To vám umožní zjistit, kde jste se dopustili chyby. Řešení budu uvedena v ruštině, ale mezinárodní notací a jistě všichni pochopí o co jde.

Něco k testům

Testy jsem vybral z knih manželů Konotopových z Ruska s názvem Taktické testy díl 1-5. Výhodou těchto testů je, že jsou zvoleny tak, aby odpovídaly schopnostem řešitele. Začátečníci se nemusí bát, že budou řešit úlohy, které by nevyřešil ani trénovaný šachista, hráči vyšší úrovně nebudou ztrácet čas s řešením triviálních úloh. Testy obsahují úlohy různé obtížnosti v rámci dané úrovně. Úlohy za jeden až tři body. Za celý test je možno obdržet 25 bodů.

Tím, že testy budete řešit, se postupně bude zvyšovat váš taktický postřeh. Bez taktiky se žádný výborný hráč neobejde. To by měl být hlavní smysl celé této soutěže.

Doufám, že vás soutěž bude bavit!