Email: janwe7@seznam.cz

Průběžné výsledky soutěže a řešení úloh

Vážení účastníci soutěže v řešení taktických úloh,

máme za sebou první zářijové kolo. Jistě jste již zvědavi, jaké výsledky jste dosáhli. Proto zde najdete tabulku výsledků. Důležitější však pro vás asi budou oreginální řešení, která si můžete prohlédnout. Pokud jste některou úlohu nevyřešili správně, nic si z toho nedělejte, a hlavně chybná řešení využíjte k tomu, abyste se poučili a příště byli zase o něco chytřejší.

Řešení úloh je v originálním jazyce, tedy ruštině, ale s tím si jistě rychle poradíte.

Hodnocení soutěže za říjen

Blahopřeji všem z vás, kteří jste vytrvali a statečně řešíte. V tabulce výsledků vám přbyly další zasloužené body a v publikovaném řešení se můžete podívat, kde jste udělali případně chybu.

Celkové výsledky Krajské soutěže v řešení taktických úloh

Vážení soutěžící,

Odesláním poslední tabulky s řešeními taktických úloh, jste ukončili první část soutěže. V přiloženém souboru najdete průběžné a celkové výsledky soutěže.

Do soutěže se celkem přihlásilo 17 šachistů. Všechna 4 kola řešilo a řešení zaslalo 9 soutěžících. Celkem jste se museli v soutěži vypořádat se 192 úlohami a mohli jste při tom získat celkem 400 bodů. Všem 9 statečným blahopřejeme.

Vítězové jednotlivých kategorií

Kategorie A

1. místo

Tomáš  

Halama

385 bodů

2. místo

Patrik

Pažout

239 bodů

3. místo

Matthias

Hauser

230 bodů

 

Kategorie B

1. místo

Matěj  

Hurtík

260 bodů

2. místo

Agáta

Hušková

256 bodů

3. místo

Tomáš

Sichrovský

253 bodů

 

Kategorie C

1. místo

Jiří

Liška

372 bodů

2. místo

Kryštov

Hofman

232 bodů

 

Vítězové prvního kola získávají hodnotnou věcnou cenu, kterou obdrží v průběhu finálového kola soutěže.

Vítězům blahopřejeme.

Finále soutěže

Finálové kolo soutěže se uskuteční v měsíci únoru (termín bude stanoven v nejbližších dnech).

Finálového kola se mají právo účastnit všichni, kteří splnili podmínky stanovené v propozicích soutěže. Jedná se o všechny soutěžící, kteří absolvovali celou soutěž a dále o Václava Rydvana, Pavla Kačmara, Oldřicha Macháčka, Kristínu Kučerovou a na divokou kartu Martna Bulíře a Matěje Maršíka.

Finálová soutěž se bude skládat ze dvou kol. V prvním kole budete řešit úlohy vybraného testu s 12 úlohami, obdobné tomu, na který jste si již zvykli a stejné obtížnosti, která přísluší vaši kategorii. Čas na řešení bude 1 hodina.

V druhém kole budete řešit šachové úlohy (bílý táhne a dá mat druhým tahem). Úlohy budou rozděleny na dvě skupiny po 6, lehčí úlohy bez nápovědy a těžší s nápovědou. Na řešení budete mít opět 1 hodinu.

Vítězem se stane ten, kdo získá nejvíce bodů z obou částí finálové soutěže. V případě rovnosti bodů bude přihlédnuto k výsledkům dosaženým v první části soutěže.  K řešení úloh si budete moci přivést a používat vlastní kapesní šachy.

Těšíme se na vás.